Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan kotiseutuskaba 2018

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Aatu Vattulainen Hanko, Uddskatan 206      
2. Antti Mikala Espoo, Elfvik 194      
3. Jörgen Palmgren Hanko, Tvärminne Halsholmen 180      
4. Ville Wallinmaa Lauttasaari, Katajaharju 174      
5. Jarmo T. Koistinen Vihti, Vanjärvi, Savimäki 169      
6. Tuukka Kupiainen Helsinki, Lauttasaari, Vattuniemi 168 161 188 200
7. Otso Häärä Helsinki, Taka-Viikki 161      
7. Pasi Pirinen Espoo, Matinkylä 161      
9. Aleksi Lehikoinen Karjaa Tomtebo 159      
10. Jouni Karppinen Malminkartano 155      
11. Timo Haikarainen Raasepori Tammisaari 153 153    
12. Andreas Uppstu Espoo, Matinkylä 150      
13. Ilpo Huolman Helsinki, Sepänmäki 149      
14. Kalle Virta Karkkila/keskusta 148      
14. Martti Vattulainen Raasepori Högböle 148 148 80 169
16. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki (60.21° 24.98°) 146      
17. Kimmo Häkkinen Helsinki, Vuosaari, Lokkisaarentie 145 133    
18. Karno Mikkola Kirkkonummi, Böle 144      
19. Janne Ravattinen Espoo, Kaitaa, Riilahdentie 26 A 143 142 66 90
20. Christa Granroth Helsinki, Punavuori 140 138    
20. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 140 139 160 80
20. Tuomas Ojalehto Helsinki, Lauttasaari, Puistokaari 140 136    
23. Jorma Koistinen Raasepori, Bollsta 139      
24. Kimmo Virta Raasepori, Brunkom 138      
25. Leo Wallinmaa Lohja, Outamonjärvi 137     111
26. Mikko Koho Espoo, Matinkylä 136      
26. Aarne Reunala Helsinki, Lauttasaari 136      
26. Jyri Heino Vantaa, Tammisto 136      
29. Christer Casagrande Helsinki, Ullanlinna 135      
30. Kalle Meller Helsinki, Toukola 134      
31. Janne Koskinen Helsinki, Viikki, Katariina Saksilaisen katu 11 b 26 132      
31. Sonja Tiainen Parikkala. Uukuniemi Kumpu 132      
31. Matti Komulainen Piilipuuntie 1 Espoo 132 132    
34. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 130 122    
35. Kalevi Hiironniemi Helsinki, Malminkartano 129      
35. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby-Päsarträsket 129      
35. Harri Hölttä Helsinki, Puotinharju 129      
35. Jouni Lindqvist Espoo, Tapiola 129      
39. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 128      
39. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 128      
41. Seppo Niiranen Järvenpää, Loutti 127      
41. Roger Grundström Raasepori Karjaa Grundsjö Lövdal 127 126    
43. Hannu Holmström Torpparinmäki 126      
44. Petri Saarinen Helsinki, Taka- Töölö 124 124    
45. Christer Kalenius Raseborg; Svartå Bruk 123      
46. Kimmo Heiskanen Helsinki, Vuosaari 121      
47. Jukka Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 120 120    
47. Ari Viljanen Helsinki, Vuosaari 120      
49. Pekka Penttilä Vantaa, Vantaanlaakso 118 115    
49. Sami Virta Raasepori, Antskog 118      
51. Päivi Tahvanainen Helsinki / Viikinranta 117 116    
52. Timo Ratinen Helsinki, Viikinranta 116      
52. Antti Salovaara Helsinki, Ullanlinna 116      
54. Lauri Mäenpää Hanko, Juvikinkatu 45 115      
55. Ritva Swanljung Espoo, Mankkaa 114 114   100
56. Auli Soukainen Espoo, Lukupuro 112 110    
56. Jukka Hintikka Helsinki, Vartiokylä 112      
56. Erkki Karhu Espoo, Tapiola 112 111    
59. Jarkko Santaharju Helsinki, Vallila 111 110 24 27
59. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 111      
61. Magnus Nordman Kirkkonummi, Neidonkallio 110      
62. Petri Lankila Helsinki, Pohjois-Haaga 109      
62. Arto Ahvenainen Helsinki, Itä-Pakila 109      
62. Christer Kalenius Raseborg; Fiskars; Gesterby 109      
62. Heikki Seppänen Espoo, Mäkkylä 109 106    
62. Heikki Toljander karkkila, nyhkälänharju 109 109 70 50
67. Erkki Tietäväinen Espoo, Nuottaniemi 108 100    
67. Kari Kaartinen Lohja Virkkala City Fatja/Vieremähoods 108 94 616 133
67. Timo Penttilä Sipoo Sinikellonkuja 108      
70. Anu Hiittenkallio Saunalahti Espoo 107 107   59
71. Maria Björkell Helsinki, Kaskisaari 106 105    
71. Eija Putkuri Helsinki, Kaarela 106      
73. Juha Honkala Tuusula, Holjamäki 105 105    
73. Olavi Kiviniemi Raasepori, Karjaa, Lövkulla 105      
75. Tapio Hietaniemi Tuusula Kirkonkylä 103 102 11  
76. Tuomas Seimola Käpylä, Helsinki 102 102    
76. Hannu Varkki Helsinki, Puotila 102      
78. Bart Venema Raasepori, Pohja persböle 101      
78. Kirsi Koistinen Raasepori, Koski as. 101      
78. Yrjö Hallamäki Tuusula, Hyrylä 101 100 113 56
81. Monika Sundström Helsinki, Mellunmäki 100      
81. Markku Marttila Sipoo, Stadsvik 100      
81. Asko.Mäenpää Kirkkonummi,Hevosmäki 100 14    
81. Istvan Kecskemeti Vihti kk 100 100    
85. Pirjo Toivonen-Helokangas Vantaa, Askisto 99     72
85. Paavo Turkulainen Paloheinä, Helsinki 99      
85. Ritva Swanljung Inkoo, Orslandet, Lillramsjö 99 99   91
88. Pasi Ahonen Helsinki, Pihlajamäki 98      
88. Mikko ja Rixu Leppänen Vantaa, Myötätuulentie 1 98      
90. Arto Heino Lohja, Pusula, Löytty (mökki) 97      
91. Stacy Siivonen Hanko, Haganpuisto 95 94 160 45
92. Rainer Salo Hyvinkää, Kaukas 94      
93. Miikka Penttinen Espoo, Tapiola 93      
93. Jirka Lahtinen Mäntsälä, Haapa-Junttila, Hemmintie 6 93   855  
95. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 92 92    
95. Johannes Silvonen Helsinki, Ruskeasuo 92 91    
97. Pekka Malinen Helsinki, Kannelmäki 91      
97. John Seppänen Helsinki, Vuosaari 91 91 78 24
97. Erkki Tietäväinen (Mökki) Karjaa, Sjöända 91 90    
97. Mika Teivonen Karkkila, Polari 91      
101. Leskelä Jukka Nurmijärvi, Klaukkala, Koivusillantie 6A 89      
102. Hannu Niemi Helsinki Jollas 88      
102. Jaakko Koponen Järvenpää, Mikonkorpi 88      
104. Erja Komulainen Helsinki, Munkkiniemi 87      
104. Pertti Panula Kirkkonummi Finnträsk 87 87    
106. Mikael Ranta Raasepori, Barösund, mökkisaari 85      
106. Mika Laurila Espoo, Haukilahti 85 85    
108. Vivan Damén-Gröndahl Ekkulla Trädbollsta Pojo 84      
109. Kari Vikström Vihti, Nummela 82      
110. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Tolsa 81 81    
110. Vuokko Tarvainen Helsinki, Suomenlinna 81 81    
112. Olli Keskikallio Espoo, Mikkelä 80 80 150 75
112. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 80      
112. Janne Koskinen Helsinki, Kumpula, Väinö Auerin katu 80      
115. Jorma Rahikainen Hanko, Byön 78 78    
116. Airi Leppälä Tuusula, Lahela 77      
116. Alexander Hornborg Espoo, Tapiola 77 77    
118. Erkki Virolainen Helsinki,Kyyhkyspolku 3 76      
118. Marjukka Modig Vantaa, Nissas 76 76    
120. Asko Mäenpää II Kuivaniemi Mökki 75      
121. Juha Järvinen Fiskars, Raasepori 74 70    
122. Anna Palmroos Espoo, Matinkylä 73      
123. Teppo Salo Espoo, Viherlaakso 72      
124. Rami Porkka Vihti , Siippoo 71      
124. Seppo Hakkarainen Kirkkonummi, Granbacka 71      
126. Marjukka Modig mökki, Vantaa, Sotunki 69 69    
126. Timo Lintula Vantaa, Kannisto 69 69 31 14
126. Hanna Pesanto Tuusula, Jokela 69 69    
129. Juha Holma Haukipudas 68      
130. Kari Soilevaara Espoo, Päivänkilonkuja 67 67    
130. Arto Heino Karkkila, Ahmoo 67      
132. Aki Ihanajärvi Espoo, Järvenperä 61      
132. Nico Niemenmaa Kirkkonummi, Gesterby 61      
134. Sonja Tiainen Parikkala. Uukuniemi Kiikansalmi 59      
134. Kari Degerstedt Hyvinkää, Mustanmännistönkatu 23 59 59 21 24
136. Jukka Sirviö Espoo, Tontunmäki 58      
136. Jani Pesanto Tuusula, Jokela 58      
136. Martti Uusitalo Vantaa, Viertola 58 58    
139. Antti Pösö Helsinki, Etelä-Haaga 57      
140. Kim Söderling Vantaa, Myyrmäki 55      
141. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Kantvik 54      
141. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 54 54    
143. Jaakko Sarparanta Helsinki, Pasila 52      
144. Kimmo Sihvonen Helsinki, Etelä-Haaga 50 49    
145. Teemu Konttinen Helsinki, Lauttasaari 48      
146. Minna Leinonen Helsinki, Östersundom 45      
146. Esko Heikkinen Vantaa, Rekola 45      
148. Simo Tolvanen Helsinki, Pihlajamäki 43 41   13
148. Susanne Nakari Ruokijärventie 45, Laukkoski 43      
150. Jouko Tikka Virrat 42      
151. Rene Roponen Kirkkonummi, Kyrkvalla 40      
151. Philip Borg Vantaa, Leinelä 40      
153. Erkko Einiö Metsola, Lohja 39 39 2 1
154. Anne Kotiharju Espoo Säteri 38 38    
154. Suvi Seijo Helsinki, Taka-Töölö 38      
156. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 37      
157. Julius Mäkinen Helsinki, Kruunuhaka 35 31    
158. Kari Degerstedt Helsinki Kalasatama 31 30 10 4
159. Mikko Aaltonen Pihlajanmäki/Helsinki 29 29 5 1
160. Jan Fröjdman Sipoo, Söderkulla 26      
161. Antti Below Östwrsundom Landbo 22      
162. Julius Laitinen Vantaa, Hakunila 21 21 6 6
162. Tiila Lindström Espoo, Pohjois-Tapiola 21      
164. Hannu Hilke Kolko, Iniö , Parainen 20      
164. Pirkko Ranta-aho Raasepori/Pohja/Gennäs/Stubböle 20 20    
166. Tuomas Ola Helsinki, Kulosaari 15      
167. Mika Aronen Espoo, Järvenperä 8      
167. Kyösti Kopra Espoo 8      
169. Lasse J Laine Inkoo, Degerby 7      
170. Kauko Passi Kerava Pihkaniitty 6      
171. Mikko Aaltonen pihlajanmäki/Helsinki 5   10 10
172. Anu Ylämurto Kirkkonummi, keskusta 3      
173. Lasse J Laine Inkoo, Degerby 2 25    
173. Arto Rantala Vantaa, Vanha Koivukylä 2      
175. Eino Honkanen Raasepori 0      
175. Jerian Sarikoski Helsinki, Kontula 0      
175. Kalle Virta Karkkila 0      
175. Kauko Passi Kerava Pihkaniitty 0      
175. Mika Hermas Järvenpää, Kinnari 0      
175. Matti Koljonen Jollas 0      
175. Hannu Raatikainen Helsinki, Ruskeasuo 0      
175. Laura Eloniemi Kirkkonummi, Masala 0