Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan ekopinnaskaba 2016

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Otso Häärä Helsinki, Viikki 253 226 4930  
2. Antti Mikala Espoo, Laajalahti 251      
3. Jyri Heino Vantaa, Tammisto 241      
4. Janne Bruun Helsinki, Pihlajamäki 238      
5. Markku Mikkola-Roos Helsinki, Herttoniemi 234      
6. Pekka Rusanen Helsinki, Lauttasaari 230      
7. Gustaf Nordenswan Helsinki, Töölö 224 184 2770  
8. Kari Putkonen Helsinki Paloheinä 221      
8. Anu Hiekkanen Helsinki, Viikki 221      
10. Jani Ceder Espoo, Laurinlahti 220      
11. Touko Torppa Espoo, Kivenlahti 219 207 2161  
12. Aatu Vattulainen Hanko,Uddskatan 218      
13. Hannu Varkki Helsinki, Puotila 214 187    
13. Kim Söderling Vantaa, Myyrmäki 214   3739  
15. Pekka Malinen Helsinki, Kannelmäki 210   5217  
16. Frans Silvenius Helsinki, Vuosaari 202 157 806 270
17. Kalevi Hiironniemi Helsinki, Malminkartano 201      
18. Kimmo Häkkinen Helsinki, Vuosaaren ekopinnat 199 172 2500 910
19. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 198 180 1277 275
20. Matti Komulainen Espoo, Suurpelto 190 185    
21. Johannes Silvonen Ruskeasuo, Helsinki 185   555 109
21. Paul Segersvärd Helsinki, Laajasalo, Kumianpää 185      
23. Markku Varhimo Helsinki, Tapaninvainio 184      
24. Sami Kiema Helsinki, Tapanila 183   1229 395
24. Virpi Muukka Helsinki, Pajamäki 183      
24. Tuomas Lahti Helsinki, Taka-Töölö 183      
27. Yrjö Klinge Helsinki, Punavuori 179      
28. Mikko Kormilainen Helsinki, Oulunkylä 175      
28. Antti Pösö Helsinki, Etelä-Haaga 175      
30. Heikki Toljander karkkila, nyhkälänharju 173 172 782 617
31. Christer Casagrande Helsinki,Ullanlinna 169 164 281 104
31. Heikki Karimaa Helsinki, Kruununhaka 169   623 81
33. Ari Viljanen Helsinki, Vuosaari 166      
33. Hannu Talvitie Espoo, Tapiola 166   3295  
35. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 165      
35. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 165   910  
37. Tuukka Kupiainen Helsinki, Lauttasaari 164 160    
38. Petro Pynnönen Lohja 163 161    
39. Kalle Virta Karkkila 161      
40. Kari Degerstedt Hyvinkää, Mustamännistö 159 150 623 183
40. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 159 158 385 129
42. Henriika Haapakoski Helsinki, Tapanila 156   557 180
43. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 153 153    
43. Sari Autio Raasepori, Karjaa, Meltola 153 153 330 101
45. Antti Kotilainen Helsinki, Herttoniemi 150      
46. Jarkko Koskela Lohja, Suurniemi 149      
46. Ilkka Sammalkorpi Helsinki, Laajasalo 149      
48. Vesa Kärpijoki Espoo, Mankkaa 146      
49. Tarmo Lehtilä Espoo, Mankkaa 144      
49. Pasi Ahonen Pihlajamäki, Helsinki 144 144    
51. Ninni Mikkonen Espoo, Mäkkylä, Vermo 142      
52. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby 136 136 380  
53. Mika Laurila Espoo, Haukilahti 135 126    
53. Kustaa Vaahtoranta Helsinki, Tapaninkylä 135      
55. Nico Niemenmaa Kirkkonummi, Gesterby 130 130    
55. Pertti Panula Kirkkonummi, Finnträskinsalmi 130 130    
57. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 128 128    
58. Timo Toivonen Friggesby, Kirkkonummi 125 125    
59. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 123 118 322 109
60. Eeva Kota-aho Vantaa, Hakunila 121 115    
60. John Seppänen Helsinki, Vuosaari 121 119 294 59
62. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 120      
63. Pirjo Toivonen-Helokangas Vantaa, Askisto 118 113 155  
64. Risto Attila Helsinki, Herttoniemenranta 117      
65. Paavo Turkulainen Helsinki Paloheinä 116 112 185 47
66. Kai Salminen Helsinki, Haaga 115 110 223 39
67. Juha Ketonen Kirkkonummi Kylmälä 114      
68. Raili Paavola Vantaa Koivukylä 111 93    
69. Mikko Heikkinen Espoo, Kauklahti 109      
70. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Kantvik 103      
71. Markku Vuorikari Kirkkonummi Kolsari 102 99 422  
72. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 101 101 285 105
73. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Laajakallio 100 97 145 42
73. Ilkka Laakso Helsinki, Patola 100      
75. Lassi Hackman Espoo, Rastaala 98 90    
76. Istvan Kecskemeti Vihti kk 94 94    
77. Marja-Sisko Tuoriniemi Helsinki, Tammisalo 92      
78. Asko Mäkinen Helsinki, Pitäjänmäki 83 82    
79. Jari Seppälä Helsinki, Merihaka 71      
80. Jyrki Torppa Kivenlahti Espoo 65   5 4
81. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 57 57    
82. Tanja Ylitöyrä Helsinki, Viikki 54 53    
83. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki 53 21 33 9
84. Jaakko Hynninen Helsinki, Paloheinä 38 36 20 8
85. Simo Tolvanen Helsinki, Pihlajamäki 35      
86. Martti Uusitalo Vantaa Viertola 32 32 10 3
87. markus kanninen vartiokylä 31      
88. Aarre Paljakka Kirkkonummi, Pappilanmäki 28 28 21 13
89. Heta Seppälä Siuntio, Pikkala 17 17    
90. Marjut Mikkonen Helsinki, Malminkartano 15      
91. Jussi Järvinen Vantaa, Tammisto 13