Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Valtakunnallinen ruokintapinnakisa 2017-2018

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby 35 33    
2. Seppo Mertanen Pellavatie 11, Äänekoski 29      
3. Juha Tuomaala & Nette Meriluoto Lapinjärvi, Korsmalm 28      
4. Tapio Hietaniemi Tuusula Kirkonkylä 27 27    
5. Ilkka Lyytikäinen ja Marja Nupponen Helsinki, Tapanila, Ripetie 2 26 26    
5. Jukka Koskelainen Kristiinankaupunki, Siipyy 26 26    
7. Pekka Wallin Tammela, Torro 25      
8. Santahamina Tennarin ruokinta Helsinki, Santahamina 24      
8. Sami Jansson Kristiinankaupunki, Skaftung 24      
8. Hanna Pesanto Tuusula / Jokela 24      
8. Esa Aalto Oulu, Kellon Kiviniemi, Uuvenperäntie 10 24 24    
12. Jaakko Koponen Järvenpää, Mikonkorpi 23 23    
12. Gunvor Norrgrann Kristiinankaupunki, Skatan 23      
12. Jouni ja Tuuli Räsänen Mikkeli, Haukivuori, Nilkosaari 23      
12. Villa Elfvikin luontotalo Espoo, Laajalahti 23      
12. Antti Karlin Uusikaupunki, Sundholmantie 23 22    
17. Jorma Koistinen Raasepori, Bollsta 22      
17. Hannes Halminen Rauma, Ylikieri 22      
17. Nico Niemenmaa Kirkkonummi Gesterby 22      
17. Marja Koskimäki ja Ari Ahtiainen Rauma Pyynpää 22      
17. Juha Saarnio Pyhäranta,Ihode 22 22    
22. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola, Männistöntie 10 21      
22. Pirkko Ranta-aho Raasepori/Pohja/Gennäs/Stubböle 21      
22. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 21      
22. Christer Casagrande Loppi,Salmio,Villanokka 21      
22. Reijo Leino Forssa, Matku, Värälä 21      
27. Eira Kotoneva Mäntsälä 20      
27. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola, Rantatie 22 20 20    
27. Pirkka Aalto Kemijärvi, keskusta 20      
30. Christer Casagrande Loppi ,Salmio 18      
30. Rauno Pitkäniemi Jämsä, Kilpakorpi 18      
30. Susanne Nakari Pornainen, Ruokijärventie 45 18      
33. Julius Laitinen Vantaa, Hakunila 17 17    
33. Eetu Paljakka & muu perhe Kouvola, Anjalankoski, Ruotilan mökkiruokinta 17      
33. Jari Pitkäkoski Kauhajoki Alakuja 8 17      
36. Eeva ja Kalervo Korell, Eetu Paljakka Enonkoski kk 16      
36. Seppo J. Ojala Lapua,Ruha,Latva-Ojala 16      
36. Pirkko Keronen Raasepori, Pohja, Rahnola 16 16    
39. Rauno Laine Uusikaupunki. Rohijärvi 15 15    
39. Tiina Lampinen Jyväskylä/Kuokkalanpelto 15      
39. eeva-liisa vuonnala Salla, Salmivaara 15      
42. Jan Fröjdman Sipoo/Söderkulla 14      
42. Unto Laitala Taivalkoski, Kotimaankorpi 14      
44. Matti Komulainen Taivalkoski/Turpeinen 13 13    
44. Carola Lindström Lapinjärvi, Vasarankylä 13      
46. Olli Keskikallio Espoo, Mikkelä 12      
47. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki, Pornaistenniemi 11 11    
47. Teemu Rantanen Orimattila, Virenoja 11      
49. Heidi Ahonen Kuusamo/Helilammintie 25 10      
49. Samuli Lappalainen Kajaani, Kätönlahti 10      
51. Hannes ja Pirjo Tiira Pori, Hennalankuja 10 8 6    
51. Mika Laurila Espoo/Haukilahti 8      
53. Eerik Lehtimäki Eurajoki, Sydänmaa 7      
54. timo tallgren helsinki , tapanila 6      
55. Gunvor Norrgrann Kristiinankaupunki, Skatan 1      
56. Matti Koskenniemi Ylöjärvi, Vastamäki 0      
56. Christer Kalenius Raseborg; Svartå Bruk 0