Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Valtakunnallinen talviruokintakisa 2018-2019

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Antti Karlin Uusikaupunki, Haapaniemi 34 34    
2. Eino Korsi Rauma, Paroalho 30 30    
2. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby 30 30    
4. Jukka Koskelainen, Kirsi Jyly Kristiinankaupunki, Siipyy 29 29    
5. Tapio Hietaniemi Tuusula Kirkonkylä 28 28    
5. Eppu Blomqvist Espoo / Joupinmäensyrjä 28 28    
7. Santeri Hiltunen Turku, Vaala 27      
7. Virva Poikonen Rauma, Sarkontie 19D 27      
7. Sisko Mikkonen Tuusula, Riihikallio 27      
10. Jouni ja Tuuli Räsänen Mikkeli, Haukivuori 26      
10. Seppo Mertanen Äänekoski, Likolahti 26      
10. Erkki Tietäväinen Raasepori, Karjaa, Sjöända 26      
10. Rainer Salo Hyvinkää, Kaukas 26      
14. Nette Meriluoto & Juha Tuomaala Lapinjärvi, Korsmalm 25      
14. Bart Venema Raasepori, Persböle 25      
14. Marko Heiskanen Nurmijärvi, Klaukkala 25      
17. Nette Meriluoto & Juha Tuomaala Korsmalm, Lapinjärvi 24      
17. Hannu Ali-Eskola Kaarina Nunnantie 36 24      
17. Jukka Heino Merikarvia 24      
17. Matti Häkkilä Jyväskylä, Karhitie 16 24      
21. Petri Hakosalo Merikarvia, Ylikylä 23      
22. Sami Jansson Kristiinankaupunki, Skaftung 22      
22. Bart Venema Salo, Ylönkylä Perniö 22      
22. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 22 22    
25. Sami Virta Raasepori, Antskog 21      
25. Miika Rantanen Rauma 21      
25. Hanna Pesanto Tuusula, Jokela 21      
25. Vesa Knuutila Parainen, Lemlahti 21      
25. Seppo Kivislahti Eurajoki, Kuivalahti 21      
25. Ilkka Lyytikäinen ja Marja Nupponen Helsinki, Tapanila, Ripetie 21 21    
25. Marja Koskimäki ja Ari Ahtiainen Rauma Pyynpää 21      
32. Esa Helander Rauma, Unaja 20 20    
32. Esa Rajamäki Lieto, Vierunpuisto 20      
32. Jussi Ryssy Ähtäri, Tikkakuja 15 20 20    
32. Reijo Leino Forssa, Matku 20      
36. anna ruuth ja matti komulainen kuovi, taivalkoski 19 19    
36. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 19      
36. Juha Saarnio Pyhäranta,Ihode 19 19    
36. Matti Lahtinen Hyvinkää 19      
36. Sonja Tiainen Parikkala. Uukuniemi Kumpu 19      
41. Jorma Koistinen Raasepori, Bollsta 18      
41. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 18      
41. Hannes Halminen Rauma, Ylikieri 18      
41. Aleksi Lohtander Rauma, Kortela 18      
41. Calle Wiksten Porvoo 18      
46. marketta kortelahti Rauman seminaarin puutarha 17      
46. Hannes ja Pirjo Tiira Pori, Hennalankuja 10 as 4 17      
46. Pirkko Kortelahti Pori,Lavia 17      
46. Seppo Grönlund Hamina, Salmenkylän Tompurinmäki 17      
46. Mikko Tamminen Pöytyä, Rantakoti 17      
46. Jukka ja Tuula Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 17      
52. Tarja Pajari Rauma, Polttimonkatu 16      
52. Seppo Grönlund Virolahti, Kellovuori 16      
52. Aino ja Iskä Aittokallio Hyvinkää, Palopuro 16      
52. Leena Pekkarinen Mänttä-Vilppula Moisio 16      
56. Eerik Lehtimäki Eurajoki, Sydänmaa 15      
56. Eetu Paljakka & muu perhe Kouvola, Ruotila 15      
56. Harri Mäkinen Lempäälä, Haurala 15     3
59. Toni Knuutila Rusko, Vahto, Lavamäki 14      
59. Rolf Friberg Porvoo, Kevätkumpu I 14      
61. Unto Laitala Taivalkoski, Kotimaankorpi 13      
61. Erkki Takala Vimpeli, Villenmäki 13      
63. Timo J. ja Eija Leppänen Enontekiö Hetta 12      
63. Rauno Laine Uusikaupunki, Rohijärvi 12 12    
63. Nina ja Simo Aaltonen Lappi, Lapinkylä 12      
66. Anne Kaihola Espoo 11     4
67. Julius Laitinen Vantaa, Hakunila 10 10   4
67. Mika Laurila Espoo, Haukilahti 10      
67. Joni Partanen Oulu, Heikkilänkangas 10      
70. Hilkka Kuusinen Raasepori, Konkakummuntie 36, 10470 Fiskari 7      
71. Markus Kanninen Helsinki, Vartiokylä 3      
72. Pekka Lähteenmäki Lempäälä, Vaihmala 0