Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan ekopinnaskaba 2014

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Jari Laitasalo Helsinki, Pitäjänmäki 251 221 3355 1179
2. Petri Lankila Helsinki, Pohjois-Haaga 250 223 7790  
3. Jukka A. Lahtinen Helsinki, Lauttasaari 242 212    
4. Jarkko Koskela Helsinki, Lauttasaari 237      
4. Anu Hiekkanen Helsinki, Vanhankaupunginkoski 237      
6. Otso Häärä Helsinki, Viikki 236 222 3960  
7. Kari Lindblom Helsinki, Maunula 232 205    
8. Gustaf Nordenswan Helsinki, Töölö 230 173 3320  
9. Mika Lätti Kerava, Kurkela 227 149 7620 812
10. Antti Mikala Espoo, Laajalahti 224      
11. Aatu Vattulainen Hanko,Uddskatan 220      
12. Jani Ceder Espoo,Laurinlahti 216      
13. Ritva Swanljung Espoo, 02180 213 133 999 334
14. Tiila Lindström Espoo, Tapiola 212      
15. Ville Wallinmaa Helsinki, Lauttasaari 211      
15. Pekka Malinen Helsinki, Kannelmäki 211   4662  
17. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 206 181 1943 331
18. Tarmo Lehtilä Espoo, Mankkaa 204      
18. Kim Söderling Vantaa, Myyrmäki 204   2700  
20. Frans Silvenius Helsinki, Vuosaari 200      
21. Hannu Talvitie Espoo, Tapiola 196   3776  
22. Matias Castrén Espoo, Niittymaa 194   1717  
23. Timo Vilkka Helsinki, Lauttasaari 193      
24. Sami Kiema Helsinki, Tapanila 188   1670 485
25. Ari Viljanen Helsinki, Oulunkylä 186      
26. Matti Komulainen Espoo, Haukilahti 185 179    
27. Tapani Melkas Helsinki, Käpylä 183      
27. V-P Viklund Helsinki, Munkkivuori 183 162    
29. Mikko Koho Espoo, Kivenlahti 182 170    
30. Wilhelm Wadstein Inkoo, Stävö 181      
31. Virpi Muukka Helsinki, Pajamäki 180      
31. Janne Bruun Helsinki, Pihlajamäki 180 164    
33. Antti Pösö Helsinki, Etu-Töölö 177      
34. Kimmo Häkkinen Vuosaari, Helsinki 176 163 1700 840
34. Henriika Haapakoski Helsinki, Tapanila 176   1167 339
36. Vesa Kärpijoki Espoo, Mankkaa 174 137    
37. Juha Kettunen Helsinki, Lauttasaari 173      
38. heikki toljander karkkila, nyhkälänharju 172 166 610 540
39. Mikko Kormilainen Helsinki, Oulunkylä 170      
40. Risto Nevanlinna Espoo, Matinkylä 168   675 125
40. Juha Saari Hki, Santahamina, vuodarit 168 167    
42. Kalle Virta Karkkila 166      
42. Heikki Karimaa Helsinki, Kruununhaka 166   858 148
42. Kari Degerstedt Hyvinkää Mustamännistö 166 158 901 294
42. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 166 165 500 200
46. Antti Salovaara Helsinki, Ullanlinna 163   903 149
47. Johannes Silvonen Helsinki, Ruskeasuo 160 146 450 84
47. Veli-Matti Laitinen Vantaa, Koivupään kylä 160   1388 92
49. Jimmy Träskelin Espoo, Soukka 159      
49. Hannu Varkki Helsinki, Puotila 159      
49. Martti Vattulainen Raasepori, Tenhola 159 159 230 135
52. Eija Putkuri Helsinki, Kannelmäki 158      
52. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 158 158    
54. Tapani Lindfors Vantaa Myyrmäki 157 63 820 101
54. Kalle Meller Helsinki, Etu-Töölö 157 155 540 86
56. Sari Autio Raasepori, Karjaa, Meltola 155 153 400 100
57. Aksu Lehikoinen Karjaa, Finnbacka 154 154 200 80
58. Jarmo Korpenfelt Helsinki, Viikki 151      
59. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki 149 132 167 75
60. Mikko Heikkinen Espoo, Kauklahti 148   414 112
61. Petro Pynnönen Lohja 147 146    
62. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 142 142 500  
62. Paul Segersvärd Helsinki, Laajasalo 142 139    
64. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 141 141    
64. Aapo Salmela Helsinki, Viikki 141      
66. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby 140 140    
67. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 134      
67. Ilkka Sammalkorpi Helsinki, Laajasalo 134      
67. Mika Laurila Espoo, Haukilahti 134      
70. Monika Sundström Helsinki, Mellunmäki 133   402 115
70. Yrjö Klinge Helsinki Punavuori 133      
70. Andrea Maier Helsinki, Herttoniemi 133 132    
73. Christer Casagrande Helsinki,Ullanlinna 132 131    
73. Eija-Leena Laiho Helsinki, Vuosaari 132      
75. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 131      
76. Istvan Kecskemeti Vihti kirkonkylä 130 130    
77. Kimmo Virta Raasepori, Brunkomin Rantatie 125, 10410 Åminnefors 124 124 50 21
77. Juha Ketonen Kirkkonummi Kylmälä 124      
77. Timo Toivonen Kirkkonummi, Friggesby 124 124    
77. Jouni Lindqvist Espoo Tapiola 124      
81. Sirkka-Liisa Korpenfelt Helsinki, Viikki 123      
81. Markku Vuorikari Kirkkonummi 123 121    
83. Pertti Panula Kirkkonummi, Finnträsk 122 114 60 11
84. Touko Torppa Espoo, Vanttila 121 116 120 34
85. Markku Airio Espoo, Furubacka 120      
86. Anna-Maija Myllynen Vantaa Martinlaakso 119      
86. John Seppänen Helsinki, Vuosaari 96 119 118    
86. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 119 112    
89. Hanna Pesanto Tuusula, Jokela 117 114    
90. Hannu Raatikainen Helsinki, Ruskeasuo (lastenvaunuekovuodarit) 116      
91. Ville Hiltunen Helsinki, Herttoniemi 114      
91. Olli Pihlajamaa Espoo, Kivenlahti 114 113 540 90
91. Kari Haataja Hanko, Ratakatu 114 114 63 15
91. Jaakko Ekman Helsinki, Munkkivuori 114 114   1
95. Risto Attila Helsinki, Herttoniemenranta 113      
96. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Laajakallio 107   196  
97. Pasi Pirinen Espoo, Matinkylä 106 105    
97. Pekka Pakkala Käpylä 106   24 14
99. Markku Vakiala Espoo Haukilahti 100 94 50 15
100. Stacy Siivonen Hanko, Haaganpuisto 98 98 449 74
101. Ninni Mikkonen Espoo, Vermo 96      
102. Asko Mäkinen Helsinki Pitäjänmäki 95 90    
103. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 93 91    
103. Lassi Hackman Espoo, Tapiola 93 84    
105. Eeva-Liisa Korpela Vantaa, Pähkinärinne 90      
106. Jari Seppälä Helsinki, Merihaka 89      
107. Jaana Sarvala Vantaa,Vestra 86 85    
108. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 84      
109. Ilkka Laakso Helsinki, Patola 81      
110. Marja-Sisko Tuoriniemi Helsinki, Tammisalo 80      
111. Inka Plit Espoo, Kauklahti 76      
112. Eeva Kota-aho Vantaa, Hakunila 74 72    
113. Joonatan Toivanen Vantaa, Malminiitty 73      
114. Ville Uusitalo Kerava, Lapila (Espoo, Laajalahti 22.3. asti) 71      
114. Heta Seppälä Pikkala, Siuntio 71 64    
116. Pirjo Viitanen Raasepori, Bollsta 59 59    
117. Esko Piirainen Helsinki, Myllypuro 58   214 24
118. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 54 54 18 4
119. Sampo Laukkanen Kirkkonummi, Jorvas 44      
120. Tuukka Kupiainen Helsinki Lauttasaari 42 40 24  
121. Merja Nissinen Helsinki, Vuosaari 41   37 3
122. Lea Tähtinen Espoo, 02210 40      
123. Tanja Ylitöyrä Vantaa, Hiekkaharju 38 37    
124. Yrjö Lindegren Mäntsälä, Nikinoja 37      
125. Martti Uusitalo Vantaa, Jokiniemi 35 35    
126. Marjut Mikkonen Helsinki, Malminkartano 29      
127. Mika Teivonen Karkkila, Polari 28      
128. Pekka Murejoki Raasepori Karjaa Lansbro 27   11 3
129. Esko Porola Helsinki, Lauttasaari 20 20 39 7
130. Pirkko Keronen Rahnola, Antskog 19 25 14 4
131. Joona Koskinen Helsinki, Vallila 15      
132. Riitta Karhu Helsinki, Pihlajamäki 13      
133. Markus Miettinen Vantaa, Jokiniemi 6 6   1