Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan ekopinnaskaba 2017

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Gustaf Nordenswan Helsinki, Töölö 226 197 2540  
2. Aatu Vattulainen Hanko, Uddskatan 221      
3. Jani Ceder Espoo, Laurinlahti 218      
3. Jyri Strandberg Espoo, Pohjois-Tapiola 218   3594  
5. Kim Söderling Vantaa Myyrmäki 211   3300  
6. Anu Hiekkanen Helsinki, Viikki 203      
7. Antti Salovaara Helsinki, Ullanlinna 192   2015 259
8. Nico Niemenmaa Kirkkonummi Gesterby 189      
8. Kimmo Häkkinen Helsinki, Vuosaaren ekopinnat 189 160 2350 1050
10. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 185 173 1128 222
10. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki 185 162 550 160
12. Matti Komulainen Espoo, Suurpelto 183 172    
13. Ari Viljanen Helsinki, Vuosaari 182      
14. Heikki Toljander karkkila, nyhkälänharju 174 173 638 538
14. Sami Kiema Helsinki, Tapanila 174   1237 367
16. Yrjö Klinge Helsinki, Punavuori 172      
16. Frans Silvenius Helsinki, Vuosaari 172 149 485 156
18. Tuukka Kupiainen Helsinki, Lauttasaari 171 164 189 175
19. Virpi Muukka Helsinki, Pajamäki 168      
20. Antti Kotilainen Helsinki, Herttoniemi 166      
20. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 166 166 400 160
22. Antti Pösö Helsinki, Etelä-Haaga 162      
23. Markus Kanninen Helsinki, Vartiokylä 160      
24. Kalle Virta Karkkila 153      
25. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 152   470  
25. Mikko Leppänen Vantaa, Vantaanlaakso 152      
27. Mika Laurila Espoo, Haukilahti 150 132    
27. Christer Casagrande Helsinki , Ullanlinna 150 146 165 114
29. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 147 146    
29. Sari Autio Raasepori, Karjaa, Meltola 147 147 260 105
31. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 146 138 468 144
32. Pekka Malinen Helsinki, Kannelmäki 145   511  
33. Paul Segersvärd Helsinki Laajasalo 141      
34. Pasi Ahonen Pihlajamäki, Helsinki 140      
35. Tarmo Lehtilä Espoo, Mankkaa 138      
36. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby 137 137 330  
37. Tuomas Lahti Helsinki, Taka-Töölö 136      
38. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 135      
39. Timo Toivonen Kirkkonummi Friggesby 134 134    
40. Ninni Mikkonen Espoo, Vermo 133      
40. Henriika Haapakoski Helsinki, Tapanila 133   344 96
42. Ilkka Sammalkorpi Helsinki, Laajasalo 131      
42. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Tolsa 131 124 288 65
44. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 126 124    
45. Vesa Kärpijoki Espoo, Mankkaa 122      
46. Kari Degerstedt Hyvinkää Mustamännistö 121 117 1060  
47. Juha Ketonen Kirkkonummi, Kylmälä 120      
48. Jari Seppälä Helsinki, Merihaka 117      
48. Markku Vuorikari Kirkkonummi Kolsari 117 114 506  
48. Pertti Panula Kirkkonummi, Finnträsk 117 117 18  
51. Hannu Niemi Helsinki, Jollas 113      
51. Veikko Salo Hyvinkää, Vieremä 113 1 15 3
51. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 113      
54. John Seppänen Helsinki, Vuosaari 112 112 200 41
55. Risto Attila Helsinki, Herttoniemenranta 110      
56. Eeva Kota-aho Vantaa, Hakunila 108 106    
57. Erkki Tetäväinen Nuottaniemi, Espoo 107      
57. Johannes Silvonen Ruskeasuo 107   120 24
57. Kustaa Vaahtoranta Helsinki, Tapaninvainio 107      
57. Pirjo Toivonen-Helokangas Vantaa, Askisto 107   132 103
61. Aili Jukarainen Helsinki, Tullisaari 105      
62. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 102 102 380 138
62. Eero Vilpas Hyvinkää, Mustamännistö 102   177  
64. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Kantvik 100      
65. Raili Paavola Vantaa, Koivukylä 99      
66. Merja Nissinen Vuosaari 95 5 325 85
67. Petro Pynnönen Lohja, Moisio 92 92    
68. Juha Järvinen Raasepori, Fiskars 89      
69. Leena Hintsanen Helsinki, Tapanila 88   127  
70. Timo Metsänen Helsinki, Tullisaari 86 83    
71. Kai Salminen Helsinki_Haaga 84 82 145 25
72. Ilkka Laakso Helsinki, Patola 83      
73. Asko Mäkinen Pitäjänmäki 80 79    
74. Matti Lahtinen Hyvinkää Sahanmäki 75 71 89 16
75. Terho Poutanen Espoo, Pohjois-Tapiola 69 68 23 10
76. Ritva Swanljung Espoo, Mankkaa 65 62   52
77. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 64 64 12 4
78. Paavo Koli Vihti 63 63 3 5
79. Istvan Kecskemeti Vihti kk 60 60    
80. Marja-Sisko Tuoriniemi Helsinki, Tammisalo 58      
81. Satu Hintsanen Vantaa, Korso, Laurila 45 45    
82. Marjut Mikkonen Helsinki, Malminkartano 42      
83. Risto Nevanlinna Espoo, Matinkylä 40      
84. Piritta Timonen Espoo, Lasilaakso 39      
84. Minna Leinonen Helsinki, Östersundom 39 20 72 45
86. Aarre Paljakka Kirkkonummi, Pappilanmäki 33   17 12
87. Dege Degerstedt Helsinki, Kalasatama (työpaikka) 27 26 10 6
88. Simo Tolvanen Helsinki, Pihlajamäki 12      
89. Hannu Holmström Helsinki, Torpparinmäki 7      
90. Christer Casagrande Helsinki 0