Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan kymppiskaba 2019

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Kimmo Heiskanen Helsinki, Aurinkolahti 226      
2. Petri Lankila Helsinki, Pohjois-Haaga 224      
3. Mika Bruun Espoo, Pohjois-Tapiola 223      
4. Eino Hiekkanen Helsinki, Viikki 217      
5. Hannu Palojärvi Helsinki, Tali 216      
5. Kari Lindblom Helsinki, Maunula 216      
7. Antti Mikala Espoo Laajalahti 214      
8. Teemu Konttinen Helsinki, Lauttasaari 207      
9. Ville Wallinmaa Helsinki, Lauttasaari 205     154
10. Ville Vepsäläinen Helsinki, Kumpula 204 157    
11. Gustaf Nordenswan Helsinki Töölö 199 172    
12. Markku Mikkola-Roos Helsinki, Herttoniemi 198 181    
13. Paula Niemelä Helsinki, Pihlajamäki 195      
14. Aarne Vattulainen Pitkäkatu 23,10900 Hanko 194      
15. Pasi Pirinen Espoo, Matinkylä 193      
16. Frans Silvenius Helsinki/Vuosaari 192      
16. Juha Kettunen Helsinki, Lauttasaari 192      
16. Matti Alvesalo Espoo Friisilä 192      
19. Peter Buchert Helsinki, Meilahti 191      
19. Tarmo Lehtilä Espoo, Mankkaa 191      
19. Matias Castrén Helsinki, Lauttasaari 191      
19. Jaska Asplund Helsinki,Vuosaari 191      
19. Asko Rokala Helsinki, Hakuninmaa 191      
24. Erkki Virolainen Helsinki Puistola 190      
25. Petri Shemeikka Helsinki, Kannelmäki 189      
26. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 187      
27. Kalevi Hiironniemi Helsinki, Malminkartano 186      
27. Tuukka Kupiainen Helsinki, Lauttasaari 186 163    
29. Eija Putkuri Helsinki, Kannelmäki 185      
30. Touko Torppa Espoo, Tontunmäki 182      
30. Jörgen Palmgren Hanko, Tvärminne, Halsholmen 182 180    
32. Leo Wallinmaa Lohja, Outamonjärvi 180     130
33. Kim Söderling Vantaa Myyrmäki 178      
33. Heikki Toljander Karkkila,Nyhkälänharju 178 145 620 225
35. Terhi Ahde-Uusitalo Espoo, Kuurinniitty 177      
35. Christer Casagrande Helsinki, Ullanlinna 177      
37. Mika Lapinleimu Helsinki, Taka-Töölö 176      
37. Sebastian Wikström Helsinki / Kulosaari 176      
39. Pasi Ahonen Helsinki, Pihlajamäki 175      
39. Mika Teivonen Karkkila, Polari 175      
39. Janne Ravattinen Espoo, Kaitaa, Riilahdentie 26 A 175      
42. Yrjö Klinge Helsinki, Punavuori 174      
43. Risto Nevanlinna Espoo, Matinkylä 173      
44. Rami Metsäranta Hanko, Täktöm 172      
45. Asko Mäenpää kirkkonummi Hevosmäki 171      
46. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 170 169    
47. Ari Viljanen Helsinki, Vuosaari 169      
48. Christa Granroth Helsinki, Punavuori 168      
49. Tiila Lindström Espoo, Pohjois-Tapiola 167      
49. Ritva Swanljung Espoo, Mankkaa 167 125   176
51. Lauri Mäenpää Hanko, Juvikinkatu 45 166      
52. Tuomas Ojalehto Helsinki, Lauttasaari 165      
52. Tuomas Seimola Käpylä 165      
52. Tuomas Lukkarinen Helsinki, Taka-Töölö 165      
55. Teppo Salo Espoo, Viherlaakso 163      
55. Pekka Hänninen Helsink, Suutarila 163      
57. Jukka Hintikka Helsinki, Vartiokylä 162      
58. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 161 161    
59. Heikki Seppänen Espoo, Mäkkylä 160      
60. Jarkko Santaharju Helsinki, Herttoniemi 159 151    
61. Seppo Niiranen Järvenpää, Loutti 157      
61. Risto Laine Kirkkonummi Långvik Karuby 157      
61. Jorma Koistinen Raasepori, Bollsta 157      
61. Tarja Mäenpää Järvenpää, Keskusta 157   991  
65. Joni Sundström Espoo, Perusmäki 155 151    
65. Tuomas Ola Helsinki, Kulosaari 155 153 192 87
65. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 155 153    
68. Kari Soilevaara Espoo, Olari 153      
69. Peter Sandelin Helsinki Alppila 151      
70. Erkki Karhu Espoo Tapiola 10km 150      
71. Samuli Lehikoinen Espoo, Tiistilä 149 139    
71. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 149 131 440 131
71. Andreas Lindén Helsinki, Lauttasaari 149      
71. Olli Keskikallio Espoo, Mikkelä 149 145 641 126
75. Petri Lampila Kirkkonummi Upinniemi 148      
76. Timo Haikarainen Raasepori Tammisaari 147 147 550 200
76. Antti Salovaara Ullanlinna, Helsinki 147   630 164
78. Jaana Sarvala Helsinki/Tapanila Kanervatie 31 146      
79. Jirka Lahtinen Mäntsälä, Haapa-Junttila, Hemmintie 6 145     186
80. Ritva Nurmi Hyvinkää, Kirkkari 144   855  
80. Antti Below Helsinki Östersundom 144      
82. Aksu Lehikoinen Karjaa Tomtebo 142      
82. Tuire Kujala Espoo, Tuomarila 142      
82. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 142      
82. Istvan Kecskemeti Vihti kk 142      
86. Micha Fager Vantaa, Ylästö City 139      
86. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Tolsa 139      
86. Paavo Junttila Helsinki, Etelä-Haaga 139      
89. Riikka Kaartinen Raasepori, Billnäs 138 45    
89. Jukka Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 138 137    
89. Mika Viitanen Espoo, Muurala 138      
92. Jorma Rahikainen Helsinki, Herttoniemenranta 136 121    
93. Matti Komulainen Espoo, Piilipuuntie 1 135 133    
94. Roger Grundström Raasepori Grundsjö Lövdal 134      
94. Mikko Koho Hanko, Bengtsår 134 134    
96. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 132   390  
97. Jaakko Hynninen Helsinki, Paloheinä 128      
97. Juha Honkala Tuusula, Holjamäki 128 127    
99. Mikko Leppänen Vantaa, Vantaanlaakso 125      
99. Hannu Juka Espoo, Kivenlahti 125 125    
101. Timo Mäkinen Helsinki/Vuosaari 120      
101. Seppo Roponen Helsinki, Myllypuro, Hallainvuori 120      
103. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 118      
103. Timo Penttilä Sipoo, Hansas 118      
105. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby-Päsarträsket 117 117    
106. Keijo Heinunen Kerava, Kaleva 115 79 761 116
107. Erkki Tietäväinen Espoo, Nuottaniemi 111      
108. Airi Leppälä Tuusula lahela 110      
109. Ritva Swanljung Inkoo, Orslandet, Lillramsjö 109 109    
110. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Kantvik 108      
110. Nico Niemenmaa Kirkkonummi, Gesterby 108      
110. Juha Törmänen Espoo, Vermonniitty 108 104    
110. Sisko Mikkonen Tuusula, Riihikallio 108      
114. Reijo Mikkonen Tuusula, Riihikallio 107      
115. Pirjo Toivonen-Helokangas Vantaa, Askisto 105   155 111
116. Nina Lehtonen Helsinki, Östersundom 104 93    
116. Bart Venema Raasepori-Persböle 104 54    
116. Anne Kotiharju Espoo, Säteri 104      
116. Matti Lahtinen Hyvinkää Nummikatu 31 104 102    
120. Janne Passi Helsinki, Meilahti 103      
120. Tapio Hietaniemi Tuusula Kirkonkylä 103 103    
120. Markku Marttila Stadsvik, Sipoo 103      
123. Aapo Salmela Helsinki, Länsi-Herttoniemi 100      
123. Antti Laine Helsinki, Vallila 100      
123. Christer Kalenius Svartå Bruksgatan 54 100      
126. Anu Hiittenkallio Espoo Saunalahti 99      
126. Kari Aromäki Kirkkonummi, Överby 99      
128. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki (60.21° 24.98°) 98 75 484 93
128. komu Espoo, Suurpelto 1000 98 97    
128. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 98 97    
131. Jorma Rahikainen Hanko, Byön, mökki 97 97    
132. Tuula Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 96 23    
133. Miikka Penttinen Tapiola, Espoo 94      
134. Klaus Salo Vantaa, Hämeenkylä 93      
135. Inka Voutilainen Jokiniemi, Vantaa 92 91    
135. Philip Borg Vantaa, Leinelä 92      
137. Pertti Panula Kirkkonummi Finnträsk 90 90 12  
138. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 89 89    
139. Anna Palmroos Espoo, Saunalahti 86      
139. Rami Porkka Vihti,Siippoo 86      
141. Mikael Ranta Raasepori, Barösund, mökkisaari 82      
142. Erkki Karhu Espoo, Tapiola 1000m 81      
143. Kauko Passi Kerava Pihkaniitty 80      
144. Joona Koskinen Vantaa Jokiniemi 79      
145. Vuokko Tarvainen Helsinki, Suomenlinna 74      
146. Kari Degerstedt Hyvinkää, Mustamännistö 72 72 63 19
146. Jaakko Koponen Järvenpää, Mikonkorpi 72      
148. Micha Fager Raasepori, Svärdsholmen, mökki 71      
149. Kimmo Lehto Espoo, Matinkylä 63      
149. Merja Nissinen Vuosaari 63 2 155 41
151. Hanna Pesanto Tuusula, Jokela 59 59    
152. Seppo Hakkarainen Kirkkonummi, Överby 58      
153. Jerian Sarikoski (spondet) Helsinki, Kontula 47 47    
154. Nina Brunberg Helsinki Heikinlaakso/Puistola 33      
155. Mikko Joensivu Espoo/Matinkylä 26      
156. Mika Asikainen Järvenpää, Peltola 25      
157. Jani Pesanto Tuusula, Jokela 22      
158. Julius Laitinen Vantaa, Hakunila 21 21 15 6
158. Julia Palorinne Helsinki, Jakomäki 21 21 20 6
160. Mikko Heikkinen Espoo, Latokaski 13      
161. Kari Aromäki Kirkkonummi, Överby 6      
162. Nina Lehtonen (ei osallistu) 0      
162. Mika Bruun Espoo, Pohjois-Tapiola 0      
162. Juha Holma Haukipudas, Hiukkalankangas 0      
162. Hannu Niemi Helsinki Jollas 0      
162. Seija Lavikka Helsinki Alppikylä 0      
162. Poistettava - 0      
162. Roger Grundström Raasepori Grundsjö Lövdal 0      
162. Asko Mäenpää II Kuivaniemi Mökki 0