Etusivu Kirjaudu sisään Rekisteröidy

Tringan kymppiskaba 2019

Klikkaamalla osallistujan nimeät näen hänen pinnalistansa. Klikkaamalla otsikkoriviä taulukon voi lajitella.

Sija Nimi Sijainti Pinnat Spondet km h
1. Petri Lankila Helsinki, Pohjois-Haaga 151      
2. Antti Mikala Espoo Laajalahti 145      
3. Kimmo Heiskanen Helsinki, Aurinkolahti 144      
4. Teemu Konttinen Helsinki, Lauttasaari 140      
5. Ville Wallinmaa Helsinki, Lauttasaari 139     74
6. Ville Vepsäläinen Helsinki, Kumpula 138 112    
7. Tuukka Kupiainen Helsinki, Lauttasaari 136 120    
7. Juha Kettunen Helsinki, Lauttasaari 136      
9. Touko Torppa Espoo, Tontunmäki 133      
10. Eino Hiekkanen Helsinki, Viikki 131      
11. Jaska Asplund Helsinki,Vuosaari 130      
12. Matti Alvesalo Espoo Friisilä 129      
12. Gustaf Nordenswan Helsinki Töölö 129 90    
14. Matias Castrén Helsinki, Lauttasaari 125      
15. Markku Mikkola-Roos Helsinki, Herttoniemi 124 121    
15. Paula Niemelä Helsinki, Pihlajamäki 124      
17. Peter Buchert Helsinki, Meilahti 123 113    
18. Erkki Virolainen Helsinki Puistola 122      
19. Tarmo Lehtilä Espoo, Mankkaa 121      
20. Tiila Lindström Espoo, Pohjois-Tapiola 119      
20. Asko Mäenpää kirkkonummi Hevosmäki 119      
22. Pasi Pirinen Espoo, Matinkylä 118      
22. Kalevi Hiironniemi Helsinki, Malminkartano 118      
24. Pasi Ahonen Helsinki, Pihlajamäki 117      
24. Heikki Toljander Karkkila,Nyhkälänharju 117 96 272 127
24. Aarne Vattulainen Pitkäkatu 23,10900 Hanko 117      
24. Asko Rokala Helsinki, Hakuninmaa 117      
28. Frans Silvenius Helsinki/Vuosaari 116      
29. Terhi Ahde-Uusitalo Espoo, Kuurinniitty 114      
29. Janne Ravattinen Espoo, Kaitaa, Riilahdentie 26 A 114      
29. Risto Nevanlinna Espoo, Matinkylä 114      
29. Ritva Swanljung Espoo, Mankkaa 114 96   108
33. Mika Lapinleimu Helsinki, Taka-Töölö 113      
33. Tuomas Ojalehto Helsinki, Lauttasaari 113      
33. Sebastian Wikström Helsinki / Kulosaari 113      
33. Arto Keskinen Espoo, Kuurinniitty 113      
37. Matti Komulainen Espoo, Piilipuuntie 1 112 109    
37. Leo Wallinmaa Lohja, Outamonjärvi 112     62
37. Mika Teivonen Karkkila, Polari 112      
40. Jörgen Palmgren Hanko, Tvärminne, Halsholmen 111      
41. Christer Casagrande Helsinki, Ullanlinna 109      
41. Jirka Lahtinen Mäntsälä, Haapa-Junttila, Hemmintie 6 109     156
43. Petri Shemeikka Helsinki, Kannelmäki 108      
44. Timo Haikarainen Raasepori Tammisaari 107 107 447 157
44. Aksu Lehikoinen Karjaa Tomtebo 107      
44. Rami Metsäranta Hanko, Täktöm 107      
47. Tuomas Lukkarinen Helsinki, Taka-Töölö 106      
48. Antti Below Helsinki Östersundom 105      
49. Tuomas Seimola Käpylä 104      
50. Yrjö Klinge Helsinki, Punavuori 103      
50. Christa Granroth Helsinki, Punavuori 103      
50. Eija Putkuri Helsinki, Kannelmäki 103      
53. Antti Salovaara Ullanlinna, Helsinki 102   450 134
53. Jukka Hintikka Helsinki, Vartiokylä 102      
53. Jarkko Santaharju Helsinki, Herttoniemi 102 100    
56. Micha Fager Vantaa, Ylästö City 101      
56. Olli Keskikallio Espoo, Mikkelä 101 99 439 77
58. Aapo Salmela Helsinki, Länsi-Herttoniemi 100      
59. Nico Niemenmaa Kirkkonummi, Gesterby 99      
59. Aki Viitanen Raasepori, Bollsta 99 99    
59. Peter Sandelin Helsinki Alppila 99      
59. Tarja Mäenpää Järvenpää, Keskusta 99   458  
59. Risto Laine Kirkkonummi Långvik Karuby 99      
64. Samuli Lehikoinen Espoo, Tiistilä 98 83    
64. Ari Sandstedt Helsinki, Viikki (60.21° 24.98°) 98 75 484 93
64. Andreas Lindén Helsinki, Lauttasaari 98      
64. Erkki Karhu Espoo Tapiola 10km 98      
64. Ari Viljanen Helsinki, Vuosaari 98      
64. Ritva Nurmi Hyvinkää, Kirkkari 98   590  
70. Timo Mäkinen Helsinki/Vuosaari 95      
70. Joni Sundström Espoo, Perusmäki 95 95    
70. Heikki Seppänen Espoo, Mäkkylä 95      
73. Lauri Viitanen Raasepori, Bollsta 94 94    
73. Paavo Junttila Helsinki, Etelä-Haaga 94      
75. Jaana Sarvala Helsinki/Tapanila Kanervatie 31 92      
75. Lauri Mäenpää Hanko, Juvikinkatu 45 92      
75. Mikko Koho Hanko, Bengtsår 92 92    
78. Christer Kalenius Svartå Bruksgatan 54 91      
78. Mika Viitanen Espoo, Muurala 91      
80. Hannu Juka Espoo, Kivenlahti 90 89    
81. Seppo Niiranen Järvenpää, Loutti 89      
81. Jorma Koistinen Raasepori, Bollsta 89      
83. Jukka Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 88 87    
83. Heikki Kantola Helsinki, Puotinharju 88      
83. Jaakko Hynninen Helsinki, Paloheinä 88      
86. Marko Teivonen Karkkila, Sudetti 87 79 190 67
86. Risto Willamo Raasepori, Karjaa, Meltola 87 87    
88. Tuire Kujala Espoo, Tuomarila 86      
88. Anu Hiittenkallio Espoo Saunalahti 86      
90. Istvan Kecskemeti Vihti kk 85 85    
91. Klaus Niemelä Espoo, Pihlajarinne 83      
91. Teppo Salo Espoo, Viherlaakso 83      
93. Tuomas Ola Helsinki, Kulosaari 82 80 79 35
94. Markku Marttila Stadsvik, Sipoo 81      
94. Jorma Rahikainen Helsinki, Herttoniemenranta 81 72    
94. Keijo Heinunen Kerava, Kaleva 81 53 343 68
97. Seppo Roponen Helsinki, Myllypuro, Hallainvuori 80      
98. komu Espoo, Suurpelto 1000 78 77    
99. Matti Lahtinen Hyvinkää Nummikatu 31 76 76    
99. Juha Honkala Tuusula, Holjamäki 76 76    
99. Bart Venema Raasepori-Persböle 76 43    
102. Roger Grundström Raasepori Grundsjö Lövdal 75      
102. Mikko Leppänen Vantaa, Vantaanlaakso 75      
104. Timo Penttilä Sipoo, Hansas 74      
104. Jorma Rahikainen Hanko, Byön, mökki 74 74    
106. Kari Soilevaara Espoo, Olari 73      
107. Mikael Ranta Raasepori, Mustio, Romsarby-Päsarträsket 72 72    
107. Jaakko Koponen Järvenpää, Mikonkorpi 72      
107. Airi Leppälä Tuusula lahela 72      
110. Erkki Tietäväinen Espoo, Nuottaniemi 71      
111. Juha Törmänen Espoo, Vermonniitty 70 69    
111. Petri Lampila Kirkkonummi Upinniemi 70      
113. Kim Söderling Vantaa Myyrmäki 69      
114. Riikka Kaartinen Raasepori, Billnäs 68 45    
114. Tuula Meriläinen Nurmijärvi, Rajamäki 68 23    
114. Anne Kotiharju Espoo, Säteri 68      
114. Eetu Paljakka Kirkkonummi, Tolsa 68 68 159  
118. Pirjo Toivonen-Helokangas Vantaa, Askisto 67   59 49
119. Antti Heikkilä Espoo, Karhusuo 66   90  
119. Kauko Passi Kerava Pihkaniitty 66      
119. Tapio Hietaniemi Tuusula Kirkonkylä 66 66    
122. Markku Kleemola Kirkkonummi, Veikkola 65 65    
122. Janne Passi Helsinki, Meilahti 65      
124. Joona Koskinen Vantaa Jokiniemi 64      
125. Kimmo Lehto Espoo, Matinkylä 63      
125. Erkki Karhu Espoo, Tapiola 1000m 63      
125. Lauri Kleemola Kirkkonummi, Kantvik 63      
128. Inka Voutilainen Jokiniemi, Vantaa 61 61    
129. Reijo Mikkonen Tuusula, Riihikallio 60      
129. Philip Borg Vantaa, Leinelä 60      
131. Sisko Mikkonen Tuusula, Riihikallio 59      
132. Mikael Ranta Raasepori, Barösund, mökkisaari 58      
132. Miikka Penttinen Tapiola, Espoo 58      
134. Klaus Salo Vantaa, Hämeenkylä 57      
134. Pertti Panula Kirkkonummi Finnträsk 57 57 12  
136. Kari Aromäki Kirkkonummi, Överby 56      
136. Juhani Ahola Kirkkonummi, Veikkola 56 56    
138. Vuokko Tarvainen Helsinki, Suomenlinna 54      
139. Antti Laine Helsinki, Vallila 50      
140. Jerian Sarikoski (spondet) Helsinki, Kontula 47 47    
140. Seppo Hakkarainen Kirkkonummi, Överby 47      
142. Rami Porkka Vihti,Siippoo 46      
143. Hanna Pesanto Tuusula, Jokela 43 43    
144. Virpi Palovesi Keuruu, Pappilanniemi 40      
145. Merja Nissinen Vuosaari 38 1 44 15
146. Juha Holma Haukipudas, Hiukkalankangas 30      
147. Micha Fager Raasepori, Svärdsholmen, mökki 28      
148. Nina Brunberg Helsinki Heikinlaakso/Puistola 26      
148. Mikko Joensivu Espoo/Matinkylä 26      
150. Mika Asikainen Järvenpää, Peltola 25      
151. Kari Degerstedt Hyvinkää, Mustamännistö 23 23 5 3
152. Jani Pesanto Tuusula, Jokela 22      
153. Julius Laitinen Vantaa, Hakunila 21 21 15 6
153. Julia Palorinne Helsinki, Jakomäki 21 21 20 6
155. Asko Mäenpää II Kuivaniemi Mökki 16 13    
156. Mikko Heikkinen Espoo, Latokaski 13      
157. Kari Aromäki Kirkkonummi, Överby 6      
158. Roger Grundström Raasepori Grundsjö Lövdal 0      
158. Hannu Niemi Helsinki Jollas 0      
158. Seija Lavikka Helsinki Alppikylä 0